Sklenice plná vzpomínek

Prosinec 2018

Naplňte sklenici nejhezčími vzpomínkami a milými událostmi tohoto roku.

Cena:

Odkaz: 

Do zavařovaček si schováváme zásoby ovoce nebo zeleniny, abychom měli z čeho brát, když je nouze čerstvých potravin. Tahle zavařovačka bude o to cennější, protože tam budete mít schovány zážitky a krásné vzpomínky, abyste si je vybavili, když si budete chtít nebo potřebovat zavzpomínat na hezké okamžiky.  A nejlepší na ní je, že se nespotřebuje a můžete ji otevřít a potěšit se, kdy jen budete potřebovat.

Sklenici si naplňte čím chcete. Tím, co se tento rok povedlo a na co chcete vzpomínat. Navržené texty na kartičkách jsou jen pro inspiraci, jak začít. Klidně mějte všechny kartičky jen se zážitky, nebo přidejte z dovolené mušličku, fotku ze společné oslavy a vstupenku z povedeného koncertu.

Zážitky a kartičky pište společně, nebo každý člen rodiny za sebe. Jediná podmínka je, že to musí být něco hezkého, milého, prostě něco, co si chcete nechat jako vzpomínku a vykouzlí vám úsměv na rtech. 

I pro děti bude hezké i užitečné, zamyslet se nad tím, co hezkého zažily. Psychologové doporučují psát si deníček, kde si každý den poznamenáme něco hezkého a můžeme se pak k tomu vracet. Zkusila jsem to se synem, když měl smutnější období, ale v rámci běhu času jsme to ani jeden nezvládali zapisovat pravidelně a prázdné stránky ho zpětně jen rozesmutnily. Tady nejsou žádné prázdné stránky a tak doufám, že nám naše sklenice přinese jen to hezké. 

Můžete si vyrobit jednu sklenici s dětmi o končícím roku a rovnou připravit sklenici na příští rok, kam budete dávat svoje zážitky postupně, tak jak budou zrovna přicházet.

Sklenici vzpomínek mám už delší dobu navrženou mezi adventními aktivitami, protože právě koncem roku více vzpomínáme a bilancujeme, ale v minulých letech jsem se k ní nikdy nedostala. Přišlo mi to moc komplikované a najednou jsem nevěděla, co bychom tam měli psát. A tak jsem navrhla rovnou hromadu okruhů a témat, které vám ve vzpomínání pomohou. Třeba nejkrásnější společný zážitek, rodinná písnička roku, nejoblíbenější hra, ... Chybí vám nějaké kartičky? Pokud je to osobní, jsou připravené i prázdné kartičky bez textu. Pokud by se mohly hodit i dalším, napište a já je doplním. 

Kartičky jsou v šesti různých designech, abyste si mohli vybrat podle svého vkusu. K dispozici tak máte celkem 32 listů grafických podkladů. Pokud se vám Sklenice plná vzpomínek líbí, dejte prosím „like“ stránce Myšák Béda na facebooku, ať vím, že moje úsilí mělo smysl a sdílejte ji se svými přáteli, ať co nejvíce z nás si uchovává svoje hezké vzpomínky.

Grafické podklady kartiček i samolepek na vzpomínkovou sklenici si zdarma stáhnete tady. Nebojte, jsou tam aktuální samolepky na rok 2019, pokud chcete tvořit zpětně i na 2020, pokud si budete vkládat zážitky tak, jak přicházejí. A jestli patříte mezi příznivce myšáka Bédy/ projektu Vraťme děti do hry (tzn. mám váš e-mail a souhlas se zasíláním), přijde vám v nejbližších dnech link na odkazy e-mailem.  

Štěstí není o věcech, ale o zážitcích. Pokud chcete dětem krásných zážitků dopřát více, zkuste některé z připravených her. Díky kompletně připraveným podkladům vás to bude stát minimum času i peněz, ale zážitky z her budou veliké. Co třeba Agentská únikovka na doma nebo hledačka Faraonův poklad?

A jaké zážitky máme z roku 2019 my? Spoustu z nich najdete v aktivitách (dovolenou z putování jižní částí Sardinie slibuji doplnit) a z oblasti her je to určitě Vesmírná mise 5.0, kterou jsme hráli na horách, Velká agentská hra, která slavila úspěch na příměstském táboře i hledačka Záchrana druida Áeda, kterou jsem dětem zpestřila naši letní grilovačku. Tak vzhůru za novými krásnými dny.

Obrovskou sklenici krásných zážitků na tento i další roky z celého lidského i myšího srdce přejeme! 

Jana a Béda

Líbilo se vám? Sdílejte stránky myšáka Bédy :-)

Líbí se Vám článek? Dejte nám Like, sdílejte stránku na Facebooku. Díky!

Líbí se Vám Myšák Béda?  Dejte Like jeho Facebookové stránce, bude skákat radostí :-)