VDH - Vraťme Děti do HRY Logo
Tým myšáka Bédy

Aneb kdo se všechno podílí na projektu:

Jana Hanzlíčková Špačková | tvorba her, konceptů, grafických podkladů

Jana (nebo taky Janča, Špáča, …)

Matka myšlenky :o) a krom toho i dvou malých kluků. A taky dlouholetá vedoucí na dětských táborech a někdo, kdo si rád hraje, i když na to už nemá „oficiální“ věk. V současné době neúnavně studuje všechny možné i nemožné hry, vymýšlí vlastní a snaží se je co nejlépe použít, aby si děti mohly hrát spolu nebo samy a pochopily, že zábava bez počítače může být stejně dobrá, nebo i lepší. Více ...

Láďa | myšší i Janči ÍTý support

Láďa (Laco)

Poskytuje projektu technické zázemí a stará se o to, abyste viděli tento web, prostě vše okolo ÍTý (programování, tvorba webu, IT bezpečnost, grafika, UX a hromada dalších zkratek a divných názvů).

Maruška | nejlepší ilustrátorka

Maruška (prostě Maruška :-)

Nadaná kreslířka, která ale zatím svůj hlavní čas tráví na místě, kde její talent zůstává nevyužitý.
Maruška svými ilustracemi příběhu myšáka Bédy vdechla život. Více ...

Petr (Volísek)

Príma kamarád, který mě nenechal ve štychu, zdárně převzal příběh po Lišákovi a úžasně ho rozvíjí. Neúnavně pokračuje dál a podle daného plánu her a aktivit tvoří krásné a napínavé zápletky a příběhy pro celoroční hru. Je se na co těšit! Má rád děti – kromě svých dvojčat i ty všechny táborové a léta pro ně připravoval celotáborové hry.

Lišák | tvůrce hlavní zápletky

Martin (Lišák)

Tvůrce úvodního příběhu a příběhu prvních dvou etap, milovník hudby, starých časů,  železnice a táborů. Jenže těch aktivit už má tolik, že mu na Bédu nezbývala kapacita, ale jeho zásluha na rozjetí příběhu Bédovy cesty kolem světa nesmí být zapomenuta.

Myšák Béda

Myšák Béda

Druh myš domácí (Mus musculus)

Myšák, který se skamarádil s dětmi a prozradil jim, že umí mluvit. Je dobrý kamarád, nezkazí žádnou legraci a snaží se hrát vždycky fér. Není sice moc dobrodruh, ale kamarády v problémech rozhodně nenechá a je připraven jim pomoct. A tak se vydal na cestu hledat kamarádku Stáňu.

Myška Stáňa

Myška Stáňa

Druh myš domácí (Mus musculus)

Bédova nejlepší kamarádka, poznávací znamení – chybějící členka týmu. Byla unesena cirkusákem Alonsiem Pokřivkou, ale pro slabší povahy prozradíme už teď, že vše dobře dopadne protože Béda to tak nenechá.

Tipy na výlety a aktivity s dětmi:

Městská knihovna logo

Kam s dětmi

Sama na jejich stránkách vyhledávám, co s dětmi podniknout, takže s myšákem Bédou jsme se rádi přidali se svými hrami.

Internet | loga google, seznamu a yahoo

Kudy z nudy

Tipy na výlety po celém Česku. V hromadě stálých aktivit i jednorázových akcí se přehledně vyhledává i podle více kritérií.

Zdroje informací:

Městská knihovna logo

Městská knihovna v Praze

Díky ní jsem si postupně prostudovala, vypisovala a kopírovala poznatky a nápady z vice jak 50 titulů a natahala tak domů a zase zpět přes 20 kg knih. Co všechno jsem pročetla a více či méně mi posloužilo za inspiraci najdete zde...

Internet | loga google, seznamu a yahoo

Internet

Díky za nové technologie. Sice oproti knihovně je v této oblasti ještě hodně pozadu, ale jsou stránky, které jsou výborné a ještě se s nimi výborně pracuje, třídí a vyhledává. A jsou to tyto...