VDH - Vraťme Děti do HRY Logo
Tajemný skřítek z her na dovolenou

Hry projektu Vraťme děti do hry
aneb jak vybrat tu pravou

Projekt Vraťme děti do hry vznikl jako pomoc pro rodiče (či skupiny přátel), aby dětem připravili příjemný čas zaplněný hrami a nemuseli vše sami vymýšlet.

Připravené hry poskytnou kompletní návod, příběh i podklady ke hraní (herní plánky, diplomy, tajenky, ...).

Hry jsou vhodné i pro školy, tělovýchovné jednoty, spolky, tábory a další. Pro použití v rámci výše zmíněných institucí či ke komerčnímu užití je však třeba zakoupit licenci.

Hry podle využití

Na delší pobyt s partou přátel nejlépe využijete týdenní hry, které dětem poskytnou ucelený příběh a hry na 5 dnů x 2-3 hodinky.  Vybírat můžete z pěti témat od Krakonoše po detektivy a věřte, že na tento pobyt budou děti dlouho a krásně vzpomínat.

Na zpestření procházky jsou připravené bojovky – "Čertí stezka", "Po stopách pražských pověstí a strašidel" a "Bojovka chytrého rodiče". Specifická je pak noční bojovka "Případ ztracených muffinů" se kterou děti zažijí netradiční noční dobrodružství.

Na volné odpoledne v rámci rodiny nebo s pár kamarády se hodí hledačky pokladů a únikovka. Hledačky se dají hrát venku i vevnitř. Pro mladší bych volila Faraonův poklad, kde je méně textu, pro starší se hodí jak faraon, tak keltské téma – záleží co je vám a dětem blízké. Únikovka (escape room) je na agentskou notu a je vhodnější hrát ji uvnitř.

Pokud potřebujete zabavit větší skupinku a je možné, že se účastníci budou trousit i postupně, jsou ideální gamebook bojovky. Zachraň nás je klasický textový gamebook, kde ale jsou stanoviště rozmístěna po prostoru, a tak děti kromě napínavého příběhuvi protáhnou svoje nohy. Zvířátkový gamebook Ředitel ZOO je pak obdoba gamebooků pro ty, kteří ještě neumí číst nebo jim více písmenek pohromadě dělá problémy. Jen pozor, obrázkový gamebook je náročnější na nastříhání podkladů pro větší množství dětí.

Které dítko by nechtělo oslavit svoje narozeniny s kamarády? K dispozici jsou narozeninové oslavy v tématu námořníků/pirátů, strašidel, zvířátek a nebo čistě holčičí záležitost v podobě „beauty studia.“ Kromě tematicky laděných her pospojovaných v rámci clého konceptu je součástí každé oslavy hromada věcí na dotvoření atmosféry – pozvánky, diplomy, dekorační vlajky, vlaječky na párátka,... a dokonce i set do fotokoutku.

Pokud si děti na klasickou oslavu připadají příliš „velké“, se zaručeným úspěchem můžete sáhnout po hledačce pokladů nebo agentské únikovce.

Hry a jejich použití podle věku a počtu dětí

Máte hru jako dárek?

Můžete darovat certifikát s vámi zvolenou hodnotou nebo hrou.

pojďme - VRAŤME DĚTI DO HRY :-)